PREMIER a MAC OS

 

Nejdříve je nutné si uvědomit, že jakákoli aplikace, která je primárně určená pro operační systém Windows, nemůže být spustitelná nativně v jiném operačním systému. IS PREMIER je program určený pro PC s Windows. Pokud však vlastníte počítač s operačním systémem MAC OS a zároveň chcete používat IS PREMIER, je několik možností jak vše vyřešit.

  • IS PREMIER je uložen a instalován na počítači s operačním systémem Windows Server 2008 a vyšší. V rámci terminálových služeb ve Windows, je možné se na takový server připojit přes vzdálenou plochu z prostředí MAC OS, což umožňuje po té používat IS Premier (např. naše služba PREMIER Outsourcing).

  • Virtualizací operačního systému Windows na MACu. Virtualizačním nástrojem je v tomto případě placená aplikace pro MAC OS s názvem Parallels Desktop, která je ke stažení na webu výrobce Parallels, popřípadě je možné ji zakoupit od českého distributora Zebra Systems.

  • Existuje ještě i další možnost, ale s konfigurací požádejte o pomoc zkušené uživatele MAC OS. Jde o možnost mít operační systém Windows přímo v počítači MAC nativně za pomocí BootCamp. Po zapnutí MACu se tak můžete rozhodnout, který operační systém se spustí. Zda Windows nebo MAC OS.

Tip pro Parallels Desktop

Pokud máte MacBook nebo iMAC s retina displejem a samotný Windows má tím příliš velké rozlišení nebo jsou na Vás texty a vzhled Windows hůře čitelné, nastavte si vhodnější rozlišení pro virtuální Windows, který máte v Parallels nainstalovaný.

Když spustíte Windows, je v horní nabídce v AMCu ikonka Parallels (dvě červené čárky), na tu klikněte a zvolte položku „Zvětšeno“ dle obrázku níže.