PREMIER a MacOS

PREMIER a MacOSNajskôr je nutné si uvedomiť, že každá aplikácia, ktorá je primárne určená pre operačný systém Windows, nemôže byť spustiteľná natívne v inom operačnom systéme. IS PREMIER je program určený pre PC s Windows. Ak však vlastníte počítač s operačným systémom MAC OS a zároveň chcete používať IS PREMIER, je niekoľko možností ako všetko vyriešiť.

  • IS PREMIER je uložený a inštalovaný na počítači s operačným systémom Windows Server 2008 a vyššie. V rámci terminálových služieb vo Windows, je možné sa na takýto server pripojiť cez vzdialenú plochu z prostredia MAC OS, čo umožňuje používať IS Premier.

  • Virtualizáciou operačného systému Windows na MACu. Virtualizačným nástrojom je v tomto prípade platená aplikácia pre MAC OS s názvom Parallels Desktop, ktorá je k stiahnutiu na webe výrobcu Parallels, poprípade je možné ju zakúpiť od českého distribútora Zebra Systems.

  • Existuje ešte aj ďalšia možnosť, ale s konfiguráciou požiadajte o pomoc skúsených používateľov MAC OS. Ide o možnosť mať operačný systém Windows priamo v počítači MAC natívne pomocou BootCamp. Po zapnutí MACu sa tak môžete rozhodnúť, ktorý operačný systém sa spustí, či Windows alebo MAC OS.

Tip pre Parallels Desktop

Ak máte MacBook alebo iMAC s retina displejom a samotný Windows má tým príliš veľké rozlíšenie alebo sú texty a vzhľad Windows horšie čitateľné, nastavte si vhodnejšie rozlíšenie pre virtuálny Windows, ktorý máte v Parallels nainštalovaný.
Keď spustíte Windows, je v hornej ponuke v AMCu ikonka Parallels (dve červené čiarky), na tú kliknite a zvoľte položku "Zväčšené" podľa obrázku nižšie.