INSTALACE VERZE X8.2

Instalace nové verze probíhá prostřednictvím nové nabídky UPGRADE na verzi X8.2

Pokud se vám tato nabídka nezobrazuje, je nutné nejdříve provést standardní aktualizaci PREMIER update! (nachází se ve stejném menu). Po této aktualizaci již bude nabídka UPGRADE na verzi X8.2 dostupná.
Aktualizace PREMIER update probíhá zcela automaticky, pouhým kliknutím na funkci "Aktualizace", bez nutnosti potvrzování dalších kroků.

INSTALACE Z HLAVNÍHO MENU

Klikněte na nabídku „UPGRADE na verzi X8.2“ a potvrďte následující nabídku „Aktualizace“. Vše již proběhne zcela automaticky. Ještě před nabídkou se objeví upozornění, že se již jedná o novou verzi, tedy bude potřeba nový registrační kód. Máte-li síťovou aplikaci, instalaci lze provést z kterékoliv stanice. Doporučuje se však přímo na serveru. Ukončete práci v systému. Máte-li síťovou aplikaci, přesvědčte se v modulu „Interní sdělení“, že není nikdo aktivní v programu, tedy není přihlášen a v programu nepracuje. Lze to také zjistit v modulu Správce – Přihlášení uživatelé. Pokud jsou všichni uživatelé odhlášeni, je možné přistoupit k samotné aktualizaci. Vlevo nahoře v horním menu „Start“ se zobrazí nová nabídka „UPGRADE na verzi X8.2“. 


INSTALACE POMOCÍ INSTALAČNÍHO SOUBORU Z www.premier.cz


Pokud spustíte instalaci „Setup.exe“ na počítači nebo serveru, kde byla instalována předchozí verze programu (od verze X3), instalátor automaticky rozpozná, že na tomto počítači se PREMIER nachází, a nabídne vám tak jednodušší variantu instalace nové verze. 

Při tomto výběru a potvrzení se již spustí instalace nové verze X8.2 a vše se automaticky aktualizuje. Pokud se během roku měnil server či počítač, na kterém byla starší verze instalována, instalaci je možné také spustit prostřednictvím staženého „Setup.exe“, je jen nutné zadat cestu, kde se bude program instalovat. Zadáme tedy adresář, kde je PREMIER system aktuálně uložen.